Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en

WYSTAWY

7 września – 13 października 2017

Farmacja na Uniwersytecie

Profesorowie Wydziału Farmaceutycznego. Widoczni od lewej: Jan Zaleski, Władysław Mazurkiewicz, Bronisław Koskowski, Adam Koss. 1926, Narodowe Archiwum Cyfrowe

Wystawa czasowa „Farmacja na Uniwersytecie” obejmuje okres od 1809 roku, czyli powołania w Warszawie Gabinetu Farmaceutycznego przy Szkole Lekarskiej (zwanej też w dokumentach Wydziałem Lekarskim), do wybuchu II wojny światowej, kiedy to farmacja miała już ugruntowane miejsce na uczelni, jako dziedzina nauki, równoprawna z innymi kierunkami, w randze wydziału.

Na planszach i wielkoformatowych wydrukach ulokowanych w przestrzeni wystawowej Starego BUW-u zaprezentujemy dawne fotografie, dokumenty z epoki, insygnia wydziałowe i miejsca związane z dziejami farmacji na UW. Wystawę będzie można oglądać do połowy października.

Wystawa to wspólne przedsięwzięcie Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego i Muzeum Farmacji im. mgr farm. Antoniny Leśniewskiej, oddziału Muzeum Warszawy.