sob., 10.12.2022

10 zł (dziecko + opiekun)

Warszawiacy przy pracy: laborant i laborantka

Proszek do pieczenia, mleko skondensowane, napoje typu cola – czy wiecie, że wszystkie te produkty wymyślili aptekarze?

Laboratoria farmaceutów były miejscami, gdzie wyrabiano leki recepturowe i eksperymentowano z nowymi preparatami. To w aptekach rozpoczynali swoją karierę wynalazcy oraz reformatorzy, czego przykładem jest postać Ignacego Łukasiewicza i Antoniny Leśniewskiej.

Na warsztatach wykorzystamy apteczne utensylia i przygotujemy proszek do mycia rąk, a także samodzielnie utrzemy orzeszki cola.

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 9–12 lat

Miejsce: Muzeum Farmacji, ul. Piwna 31/33

Bilety w sprzedaży na 2 tygodnie przed wydarzeniem.

Jeden bilet upoważnia do wstępu dziecko i jednego opiekuna.

Wydarzenie jest częścią cyklu warsztatów rodzinnych Warszawiacy przy pracySprawdź terminy pozostałych warsztatów.