wt., 13.11.2018

Trucizny i narkotyki w literaturze: projekt Mr Hyde 2.0 | konwersatorium

W czasie spotkania dr Konrad Lewandowski omówi przykłady stosowania substancji o właściwościach narkotycznych przez różne postaci literackie.

Czy doświadczenia psychodeliczne mają jakąkolwiek wartość poznawczą? A może gonimy za kolorową fatamorganą omijając prawdziwą oazę? Opinie Alberta Einsteina, Stanisława Lema, Rogera Penrose’a oraz mistrzów duchowości Wschodu wydają się wskazywać, że w istocie mamy wybór pomiędzy Mr. Hyde’em 2.0 na dopalaczach a Dr. Jekyllem 2.0, i ta druga opcja jest zdecydowanie ciekawsza.