sob., 16.07.2022

Spacer
Wawer

Spacer z ziołami: Plaża Romantyczna (Wawer)

Tereny zielone w mieście są bogatymi w gatunki roślin siedliskami. Zarówno parki, jak i dzikie tereny zielone to tętniące życiem miejsca, w których rosną fascynujące i piękne rośliny. Wśród nich i te o właściwościach leczniczych, dzięki czemu mogą być one zdrowym i smacznym urozmaiceniem diety.

Podczas Spacerów z ziołami Karol Szurdaketnobotanik i biolog, nauczy nas rozpoznawać dzikie rośliny rosnące w środku miasta. Opowie przy tym o ich właściwościach.

Przytoczy związane z ziołami ciekawostki:

• W jaki sposób wykorzystywali je nasi przodkowie?
  • Jak dziś możemy skorzystać z ich dobrodziejstw?

Zastanowimy się wspólnie, dlaczego rośliny te rosną tuż obok nas, oraz co powoduje, że wybierają konkretne miejsca, mimo że ich obecność często nie przypada nam do gustu.

Po spacerach z Karolem Szurdakiem zupełnie inaczej spojrzymy na zieleń wokół nas.

Dla kogo: dla dorosłych, dla rodzin z dziećmi pow. 12 r. ż.
Liczba osób: maks. 20 osób
Koszt: 10 zł/os.

Miejsce zbiórki: przy drewnianej tablicy z napisem „Romantyczna plaża”.

Bilety dostępne w kasach Muzeum Farmacji i w sprzedaży online.

HARMONOGRAM SPACERÓW

Las Bródnowski, 20 sierpnia (sobota), godz. 11:00-12:30