sob., 24.09.2022

Śródmieście
udział bezpłatny

Spacer po Warszawie: plac Mirowski/Міровська площа

Запрошуємо громадян та громадянки України – як дорослих, так і дітей – на безплатні прогулянки Варшавою.

Ми покажемо вам найцікавіші місця столиці, розповімо незвичайні історії та легенди.

У вересні ми відвідаємо Північне Середмістя та Мірув. Ми будемо знайомитися з історією Саду Красінських та Банкову площу, а також розповімо про міські базари та ринкові зали, котрі охоче відвідують варшав’яни.

На зустрічах будуть анекдоти, практичні поради та розповіді про повсякденне життя міста.

ПРАКТИЧНІ ІНФОРМАЦІЇ

24 вересня зустрічаємось у Палаці Любомирських (площу Залізних воріт, 10, зі сторони Маршалковської).

Безплатні квитки можна завантажити на сайті Музею Варшави або в касі Музею Фармації (ul. Piwna 31/33).

Zapraszamy obywateli i obywatelki Ukrainy – zarówno dorosłych, jak i dzieci – na bezpłatne spacery po Warszawie.

Pokażemy Wam najciekawsze miejsca w stolicy, opowiemy niezwykłe historie i legendy. We wrześniu odwiedzimy Śródmieście Północne i Mirów. Poznamy historię Ogrodu Krasińskich i Placu Bankowego, a także opowiemy o chętnie odwiedzanych przez warszawiaków bazarach miejskich i halach targowych. Zastanowimy się, jak dawniej mieszkańcy Warszawy odpoczywali i dbali o zdrowie, a jak robią to dzisiaj.

Na spotkaniach nie zabraknie anegdot, wskazówek praktycznych i opowieści o codziennym życiu miasta.

Niech nasze spotkania będą okazją do poznania Warszawy, zapytania o interesujące Was rzeczy, ale także do odpoczynku i integracji.

24 września spotykamy się pod Pałacem Lubomirskich (pl. Żelaznej Bramy 10, od strony Marszałkowskiej).

Bezpłatne bilety do pobrania na stronie internetowej Muzeum Warszawy lub w kasie Muzeum Farmacji (ul. Piwna 31/33).