Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 31.05.2023
11:00–12:15

Spacer
Muzeum Farmacji
5 zł

Przechadzka z przewodnikiem. Pleść jak Piekarski na mękach – staropolskie procesy sądowe

Zwiedzanie Warszawy – dostosowane do możliwości dojrzałych dorosłych, trasy są nieforsowne, bardzo interesujące i przyjemne.

Pleść jak Piekarski na mękach – staropolskie procesy sądowe

Akta sądowe wydają się laikowi trudne do zrozumienia i nudne, choć tak naprawdę skrywają w sobie mnóstwo opowieści. Pozwalają poznać zatargi i waśnie, którymi żyło miasto kilkaset lat temu. Zanurzają nas w dawne życie, ukazując, w jaki sposób radzono sobie z problemami w mieście i czego bali się mieszczanie w czasie obrad sejmowych.

Na przechadzce będziemy towarzyszyć w ostatniej drodze niedoszłemu królobójcy i jego katowi. Przy tej okazji kat uchyli nam rąbka tajemnicy i zdradzi, dlaczego musiał on poznać podstawy lecznictwa, zanim objął tę niezwykłą posadę.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Prowadzenie: Marek Łuszczyk

Miejsce spotkania: kasy ul. Piwna 31/33, Muzeum Farmacji

Maksymalna liczba uczestników: 25 osób

Kontakt: Krystyna Stroynowska, tel.: 22 277 43 78

Kliknij, żeby sprawdzić daty, tematy i opisy Przechadzek z przewodnikiem.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.