śr., 13.11.2019

Prawda czy mit? „Zdrowa woda”

Czy można bez ryzyka pić wodę z kranu? Jak długo można bez szkody dla zdrowia przechowywać wodę i w jakich warunkach? Woda wodociągowa, czy może woda z ujęcia własnego – którą wybrać. Na wykładzie dowiemy się jaką drogę musi pokonać woda, aby dotrzeć do odbiorcy. Rozważymy, która metoda uzdatniania jest lepsza: ozonowanie czy chlorowanie. A co z wodą butelkowaną? Moda na zdrowy styl życia, każe nam zadać pytanie: co pić?

Spotkanie prowadzi:
Dr inż. Katarzyna Miszta-Kruk – wykładowca na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Ekspert z zakresu Geograficznych Systemów Informacyjnych oraz modelowania. Uczestniczka programów badawczych oraz opracowań, autorka i współautorka licznych publikacji z zakresu systemów wodociągowych i kanalizacyjnych, monitoringu, modelowania matematycznego, niezawodności czy wdrażania systemów GIS. Aktywnie angażuje się w projekty w różnych przedsiębiorstwach wodociągowych na rynku jako doradca, konsultant, współtwórca wniosków, biorąca udział w rozwiązywaniu praktycznych problemów.

Dla kogo: wydarzenie dla osób dorosłych
Gdzie: Muzeum Farmacji, ul. Piwna 31/33, Warszawa
Liczba miejsc: 30