sob., 18.03.2023

Piękne i pożyteczne. Warsztaty malarstwa japońskiego sumi-e

Co łączy medycynę, sztukę i Japonię…? Odpowiedź może Was zaskoczyć: Muzeum Farmacji im. Antoniny Leśniewskiej!

Serdecznie zapraszamy na warsztaty tradycyjnego malarstwa japońskiego sumi-e! Tematem przewodnim będzie japońska medycyna Kampo, prezentowana na ekspozycji naszego muzeum i budząca duże zainteresowanie zwiedzających.

Podczas warsztatów zapoznamy się z bogatą kolekcją surowców wykorzystywanych w tradycyjnym lecznictwie Japonii i omówimy główne założenia medycyny Kampo.

Następnie –  wykorzystując japońskiego technikę malowania tuszem – przelejemy nasze wrażenia na papier.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, niezależnie od stopnia zaawansowania!

Warsztaty poprowadzi Olga Zalech, adeptka sumi-e w Atelier Margot. Od 2020 roku nagradzana na Międzynarodowej Wystawie Art Beyond Boundaries w Tokio. Absolwentka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim i Arteterapii na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Dla kogo: dorośli i młodzież powyżej 13 r.ż.

Bilety dostępne w kasie Muzeum Farmacji i online.