sob., 09.10.2021

Oprowadzanie
wstęp bezpłatny

Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie głównej Res pharmaceuticae

W Muzeum Farmacji prezentujemy zrekonstruowane wnętrze apteki z czasów międzywojennych: niezwykłą kolekcję mebli aptecznych, narzędzi i naczyń używanych przez farmaceutów.

W śród wystawionych przedmiotów znalazły się dawne leki, niekiedy zaskakujące swą postacią, tak jak papierosy przeciwastmatyczne Astmosan, a także szczepionki, leki homeopatyczne, narkotyki.

Częścią wystawy jest również ekspozycja poświęcona tradycyjnej medycynie Dalekiego Wschodu – zjawisku wędrownych aptekarzy.

Podczas oprowadzania opowiemy o naszych zbiorach oraz przybliżymy wybitną postać patronki Muzeum, jednej z pierwszych na świecie farmaceutek – mgr. Antoniny Leśniewskiej.

W trakcie spotkania będzie możliwość poznania wybranych narzędzi aptecznych dotykiem.

Prowadzenie: Magdalena Ciepłowska, Katarzyna Kucharska-Hornung

Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Kultury Bez BarierZapisy przez stronę festiwalu.

Grupa wiekowa: osoby powyżej 16 roku życia, seniorzy i seniorki

Dla kogo: dla osób z niepełnosprawnością wzroku

Sprawdź pozostałe wydarzenia w ramach Festiwalu Kultura Bez Barier w Muzeum Warszawy i oddziałach.