sob., 28.05.2022

Oczyszczający dym | Do apteki – nie tylko po zdrowie

Kadzidła są od wieków stosowane w różnych kulturach. Należą do najstarszych form oczyszczania i aromatyzowania pomieszczeń. Nadawano im rozmaite formy i stosowano w celach terapeutycznych oraz magicznych.

Zapraszamy do fascynującego świata żywic i ziół, które wykorzystamy do stworzenia własnych kompozycji zapachowych o właściwościach leczniczych. Wspólnie wykonamy kilka rodzajów kadzideł, które uczestnicy/uczestniczki warsztatów zabiorą z sobą do domu.

Prowadząca: Magdalena Ruszkowska

Małgorzata Ruszkowska, z wykształcenia etnografka, z zawodu przewodniczka po Warszawie, dziennikarka, zielarka, autorka książek kulinarnych i dla dzieci. Współzałożycielka Mead Ladies (www.meadladies.pl), właścicielka marki Witchcare. Prowadzi warsztaty z zakresu botaniki praktycznej i spacery botaniczne.

Informacje praktyczne

Dla kogo: osoby dorosłe oraz młodzież i dzieci pow. 12 r.ż.
Maksymalna liczba uczestników: 12
Miejsce spotkania: Muzeum Farmacji, ulica Piwna 31/33

Bilety dostępne w sprzedaży na 2 tygodnie przed wydarzeniem.