sob., 13.05.2023

Zwiedzanie
wstęp bezpłatny

Noc Muzeów w przedwojennej aptece!

Na ulicy Piwnej w Noc Muzeów obejrzysz wystawę „Res Pharmaceuticae”, a na Twoje pytania odpowie zespół Muzeum Farmacji.

Wystawa przedstawia zrekonstruowane wnętrze apteki z dwudziestolecia międzywojennego, kolekcję naczyń i utensyliów aptecznych, szkło i narzędzia stosowane w laboratoriach oraz zbiory leków japońskiej medycyny Kampo. Całość tworzy atrakcyjny klimat do nocnego zwiedzania.

Ostatnie wejście o godz. 23:30.

UWAGA! Ze względu na ograniczoną przestrzeń, zwiedzający będą wchodzić w grupach dwudziestoosobowych.

Weekend 13-14 maja – wstęp bezpłatny w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich.