sob., 23.03.2024

Warsztaty rodzinne

Miasto: jak to działa? Z higieną przez wieki

Grafika. Narysowana mapa Warszawy ze znanymi budynkami: pałac kultury i nauki, zamek królewski, wejście do metra, pomnik syrenki i inne. Tło z żółtego przechodzi w zielony.

Podejście do higieny zmieniało się w ciągu wieków, a toalety w mieszkaniach upowszechniły się dopiero w XX wieku Jeszcze nie tak dawno warszawiacy mogli korzystać z łazienek na Wiśle, które umożliwiały kąpiel bezpośrednio w rzece.

Na spotkaniu porozmawiamy, co dziś rozumiemy pod pojęciem „czystość”, a jak interpretowali to nasi przodkowie. Zastanowimy się również, dlaczego ważne jest zachowanie zasad higieny.

Na warsztatach uczestnicy i uczestniczki samodzielnie przygotują mydełka, które będą mogli zabrać do domu.

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 9–12 lat

Sprawdź harmonogram warsztatów Miasto: jak to działa?