śr., 08.03.2023

Oprowadzanie
12 zł/8 zł

Krem „Pani”, czyli wizyta w przedwojennej drogerii | Dzień Kobiet

Pończochrony, puszki łabędzie i gilzy papierosowe – dama w okresie międzywojennym poruszała się w systemie znaczeń budzącym dziś szeroki wachlarz emocji.

Z okazji Dnia Kobiet wsiądziemy do muzealnego wehikułu czasu i wraz z pracownikami Muzeum Warszawy przyjrzymy się obiektom kojarzonym z płcią piękną ponad sto lat temu.

Wizytę zaczniemy w Gabinecie Opakowań Firm Warszawskich Muzeum Warszawy. Tam przyjrzymy się kosmetykom takim jak szampon „Czarna główka”, krem „Pani” i puder Tokalon. Zwrócimy też uwagę na pudełko po papierosach „Złota Pani”  – atrybut kobiet przełamujących konwenanse.

Następnie przejdziemy do Muzeum Farmacji, gdzie w Dziale Drogeryjnym na klientki czeka esencja chinowo-chmielowa, krem na piegi „Halina”, a w podręcznej biblioteczce – niezbędnik „Kobieta lekarką domową”!

Serdecznie zapraszamy zarówno Panie, jak i Panów!

Dla kogo: dorośli

Miejsce spotkania: Początek zwiedzania w Gabinecie Opakowań Firm Warszawskich w Muzeum Warszawy. Później wspólne przejście do Muzeum Farmacji, ul. Piwna 31/33.

Bilety dostępne online i w kasie biletowej Muzeum Farmacji.

Na zdjęciu: Pudełko po kremie „Pani”, TŁOCZNIA S.A., Laboratorium Chemiczne Stefan Rogiński, między 1930 a 1939, Warszawa, zbiory Muzeum Warszawy