sob., 03.06.2023

Japońskie historie w papierowym teatrze

Na placu w centralnej części wioski wędrowiec rozkłada drewnianą walizkę. Wokół niego gromadzi się liczny tłum gapiów. Wszyscy w napięciu czekają, aż wieko walizki się uchyli, a bajarz rozpocznie swoją opowieść…

Kamishibai (jap. kami-papier, shibai-teatr) to wywodząca się z Japonii sztuka opowiadania poprzez obraz.

Warsztaty teatru kamishibai są więc propozycją dla tych, co lubią rysować, malować i wymyślać historie. Korzystając z niebanalnych eksponatów muzealnych takich jak apteczka wędrownego aptekarza, korzeń żeń-szenia czy złocona pigułka będziemy tworzyć własną opowieść wizualną.

Dla kogo: młodzież pow. 12 r.ż.

Miejsce spotkania: Muzeum Farmacji, ul. Piwna 31/33

Bilety dostępne w kasach Muzeum Farmacji i online.