sob., 25.11.2023

Jakżeż ja się uspokoję? Warsztaty botaniczno-zielarskie

Grafika. Napis Jakżesz ja się uspokoję? na tle zdjęcia kwiatów i szklanej butelki aptecznej. Wokół purpurowa cienka ramka.

„Człowiek współczesny ugina się pod ciężarem cywilizacji”.

Zwrócił na to uwagę filozof żyjący na przełomie XIX i XX wieku – Henri Bergson. Obecnie słowa „stres”, „wypalenie” czy „zmęczenie” odmieniamy przez wszystkie przypadki. Zatrzymajmy się w naszym codziennym pędzie i udajmy się na warsztaty w zabytkowych przestrzeniach Muzeum Farmacji. Odetchnijmy z ulgą, wdychając ziołowe remedia, i przekonajmy się, że nasz pośpiech niczemu i nikomu nie służy.

Warsztaty omawiające temat stresu i zmęczenia.

• 25 listopada: Rośliny na stres. „Jak­żeż ja się uspo­ko­ję / Peł­ne stra­chu oczy moje…” – zastanawiał się zatrwożony Stanisław Wyspiański. Na szczęście w zielniku znajdziemy specyfiki, które pomogą ukoić nerwy i przywrócić spokój. Warto jednak wiedzieć, co w naszym przypadku działa najlepiej. Czy przysłowiowa „meliska” jest skuteczna? Jak to możliwe, że pod wpływem roślin się uspakajamy? Na warsztatach poznamy odpowiedź na pytanie, w jaki sposób kontakt z roślinami oraz ich preparatami może wpłynąć na układy w ciele, które są regularnie naruszane przez sytuacje stresowe.
  • 3 lutego 2024 roku: Roślinne wsparcie w trudnych warunkach życia. A gdyby tak znaleźć roślinne wzmocnienie? Pomoc w skupieniu się, wyciszeniu, a nawet zwiększeniu wydolności fizycznej? Są rośliny, zwane adaptogenami, które mają tę moc. W trakcie warsztatów poznamy kilka adaptogennych mocarzy i wspólnie przygotujemy mieszankę ziołową.

Informacje praktyczne:

Dla kogo: młodzież i dorośli

Liczba uczestników: 15 osób

Bilety w sprzedaży na 2 tygodnie przed wydarzeniem.