czw., 05.10.2023

udział bezpłatny

Festiwal Kultury bez Barier: Aromatyczne olejki i zioła

Grafika. Tło gradientowe w różowych kolorach. Czarny napis MOŻESZ MNIEJ na tle białego wykrzyknika. Logo Festiwalu Kultury bez Barier, adres strony www.fkbb.pl

Woda miętowa, olejek anyżowy, suszony rumianek – dzięki nim w dawnej aptece pięknie pachniało.

Wraz z uczestnikami spróbujemy zrekonstruować harmonogram pracy dawnego personelu aptecznego oraz zadania praktykantów, którzy w pocie czoła pomagali mieszać lecznicze składniki. Zwrócimy uwagę na kształt, fakturę i kolor starodawnych przyrządów aptecznych. Powąchamy wykorzystywane przez farmaceutów zioła i preparaty roślinne, a następnie zastanowimy się, jakie leki można z nich przygotować. Pomożemy też zapominalskiemu aptekarzowi przypasować nazwy składników roślinnych do buteleczek zawierających olejki eteryczne i zioła.

Informacje praktyczne:

Dla kogo: dla dorosłych, dla rodzin z dziećmi pow. 16 r. ż.

Dostępność: dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, z niepełnosprawnością ruchową

ikona niepełnosprawności ruchowejikona niepełnosprawności intelektualnej