Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

czw., 10.02.2022
16:00–18:00

Oprowadzanie
Muzeum Farmacji
wstęp bezpłatny

Dyżur przewodnicki dla zwiedzających z niepełnosprawnością wzroku

Zapraszamy osoby z niepełnosprawnością wzroku do zwiedzania wystawy głównej Muzeum Farmacji.

W drugi czwartek miesiąca na miejscu dyżur będzie pełnił pracownik muzeum, który wyjaśni funkcję poszczególnych eksponatów i odpowie na Państwa pytania. Dla chętnych przewidujemy możliwość dotykania zabytkowych mebli aptecznych oraz różnorodnych przedmiotów: butli i słojów aptecznych, szpatułek, wag, moździerzy. Udostępniamy także teksty brajlowskie z opisami poszczególnych sal i eksponatów. W trzeciej sali nazwanej Forum magistry Antoniny Leśniewskiej znajduje się czytelnia. Tam można samodzielnie i we własnym tempie zapoznać się z tekstami do wystawy.

 

Teksty brajlowskie zostały przygotowane dzięki współpracy z Ośrodkiem Szkolno–Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach.

 

W razie pytań, prosimy o kontakt:

Katarzyna Kucharska-Hornung

+48 723 249 092

 

Pozostałe terminy:

  • 10 marca, godz. 16:00-18:00
  • 14 kwietnia, godz. 16:00-18:00

 

Opis wejścia do Muzeum z ul. Piwnej

Do Muzeum Farmacji wchodzimy prosto z ulicy. Uwaga na jeden wysoki schodek. Drewniane drzwi otwierają się do wewnątrz, klamka po prawej stronie. Za drzwiami korytarz długości 4 metrów i 80 centymetrów zakończony kasą. Po prawej stronie korytarza, zabytkowa ława z rzeźbionym zapleckiem. Zwiedzający mogą z niej korzystać. Po lewej stronie korytarza na ścianie wieszaki na kurtki, płaszcze, plecaki.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.