śr., 27.09.2023

12 zł / 8 zł

Czekoladowa alfa i omega, czyli słodycze dawnej Warszawy

Ziemia Obiecana to również reymontowski raj ekonomiczny, czyli możliwość osiągnięcia sukcesu w rozmaitych gałęziach przemysłu i handlu.

W Muzeum Farmacji skupimy się na pograniczu przemysłu spożywczego i medycznego, które stanowiło obiekt zainteresowań rzutkich fabrykantów Warszawy początku XX wieku. Wraz z rodziną Wajdenfeldów krótko prześledzimy czekoladowe perypetie dawnych przedsiębiorstw cukierniczych, a także zastanowimy się, dlaczego w okresie międzywojennym cukier krzepił. Zaprezentujemy aptekarską tarkę do kakao oraz opowiemy o słodyczach, które można było kiedyś kupić w aptece.

W części warsztatowej wspólnie ułożymy propagandowy tekst dla amatorów słodkości.

Bilety dostępne w kasach Muzeum Farmacji i online.

Dla kogo: dorośli, młodzież

Maksymalna liczba uczestników: 15

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchową

Wydarzenie w ramach TISZ Festiwalu Żydowskiego Jedzenia.