wt., 26.04.2022

wstęp bezpłatny

Czasem słońce, czasem deszcz | Wiosna Pokoleń

O wędrownych aptekarzach i medycynie Kampo

W Japonii od wieków popularna jest medycyna Kampo, oparta na mieszankach ziół, korzeni i grzybów. Mieszanki te rozprowadzali wędrowni aptekarze, którzy niezależnie od pogody przemierzali długie dystanse między miasteczkami i wsiami.

Podczas warsztatów przyjrzymy się składnikom japońskich leków Kampo, a następnie skleimy i ozdobimy własną apteczkę. Zastanowimy się również, dlaczego medycyna Kampo wciąż znajduje uznanie u kolejnych pokoleń Japończyków oraz czy w Polsce również stosujemy tradycyjne metody leczenia.

Informacje praktyczne

Dla kogo: dzieci w wieku od 5 lat, młodzież, dorośli i seniorzy

Miejsce: Muzeum Farmacji, ul. Piwna 31/33

Rezerwacja biletów na 2 tygodnie przed wydarzeniem.

Wydarzenie odbywa się w ramach Tygodnia Międzypokoleniowego.