sob., 11.05.2024

Chmiel, dziurawiec i sosna, czyli zielarskie DIY

Chmiel, dziurawiec i sosna – co łączy te trzy rośliny? Można powiedzieć, że to polskie klasyki, ponieważ spotykamy je niemal w każdym regionie naszego kraju. Czy tak pospolite rośliny mogą mieć wpływ na nasz dobrostan psychiczny i pomagać w walce ze stresem?

W trakcie warsztatów poznamy właściwości lecznicze chmielu, dziurawca i sosny oraz samodzielnie przygotujemy ziołowe remedia na trudne czasy.

Warsztaty poprowadzi Magdalena Oprządek – geografka zakochana w roślinach występujących na swych naturalnych stanowiskach. Od wielu lat zaangażowana w edukację przyrodniczą dzieci, młodzieży i dorosłych.

Informacje praktyczne:

Dla kogo: dorośli i młodzież pow. 16 r. ż.

Liczba uczestników: 15 osób

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchową