śr., 11.03.2020

Cała prawda o mleku. Wykład z cyklu: Prawda czy mit?

Mleko i produkty mleczne są stałym elementem naszej diety. Dowiemy się czy możemy spożywać je bez żadnych ograniczeń. Jakie mają właściwości i czy mogą powodować choroby. Czy i jaki wpływ niedobory tych produktów mają na możliwość wystąpienia osteoporozy. Poznamy również alternatywne źródła wapnia w diecie człowieka.

Prowadzenie: Dietetyk mgr Magdalena Kopała

Absolwentka wydziału Dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Ukończyła: Pedagogikę w Wyższej Szkole Pedagogicznej ZNP w Warszawie, Studium Trenerów i Coachów Uczelni Łazarskiego, Kurs pomocy psychologicznej na Uniwersytecie Warszawskim, Kurs Immunodiagnostyki Nietolerancji Pokarmowej. Specjalizuje się w dietach dla osób o szczególnych potrzebach żywieniowych, takich jak dzieci, kobiety w ciąży i karmiące, czy osoby chore (dzieci i dorośli) i pozostające na dietach eliminacyjnych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych warszawskich szpitalach i podczas prac Studenckiego Koła Naukowego Dietetyków, któremu przez dwa lata przewodniczyła.