czw., 05.05.2022

Wykład online
udział bezpłatny

Bioetyka w pigułce: O etyce marketingu produktów zdrowotnych

Czy na pewno potrzebujesz tej pigułki?

Tabletki likwidujące przemęczenie i stres!
Syropy zwalczające wirusy!
Pigułki, które pozwalają zjeść trzy porcje golonki i schudnąć!

Kto by dał wiarę tego typu obietnicom w reklamie?

A jednak na suplementy diety Polacy wydają co roku ponad 6 miliardów złotych. To produkty zdrowotne są najczęściej reklamowane w radiu i telewizji, a ich producenci są rekordzistami w wydatkach na promocję.

W czasie spotkania porozmawiamy o tym, czy leki, suplementy diety i wyroby medyczne powinny być w ogóle reklamowane? Kiedy reklamy produktów zdrowotnych łamią zasady etyki, a kiedy naruszają prawo – i dlaczego robią to bezkarnie?

dr Emilia Kaczmarek

Pracuje w Zakładzie Etyki Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, członkini Centrum Bioetyki i Bioprawa UW, publicystka „Kultury Liberalnej”. W latach 2016-2018 realizowała grant Narodowego Centrum Nauki poświęcony etycznym aspektom działalności przemysłu farmaceutycznego. Autorka książek „Co to właściwie jest ten dżender? I inne felietony” (2017) – zbioru esejów o tematyce bioetycznej oraz monografii naukowej pt. „Gorzka pigułka. Etyka i biopolityka w branży farmaceutycznej” (2019).

Informacje praktyczne:

Wykład odbędzie się platformie Zoom oraz będzie transmitowany na Facebooku Muzeum Farmacji.

Aby otrzymać link do spotkania na platformie Zoom, prosimy pisać na adres muzeum.farmacji@muzeumwarszawy.pl

Program powstał we współpracy z Centrum Bioetyki i Bioprawa Wydziału Filozofii UW.

Sprawdź pełny program wykładów.