Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

czw., 02.06.2022
17:30–19:00

Wykład online
Muzeum Farmacji
udział bezpłatny

Bioetyka w pigułce: Etyczne aspekty eksperymentów medycznych na zwierzętach

Eksperymenty na zwierzętach prowadzone są od przeszło 2000 lat. Przez stulecia zmieniały się cele i sposoby prowadzenia badań na zwierzętach i to, jak praktyki te były postrzegane.

Jak wyglądają eksperymenty w XXI wieku?

Czy w dobie hodowli komórkowych, symulacji komputerowych i organów na czipach w ogóle potrzebujemy doświadczeń na zwierzętach? A jeśli tak, czy oznacza to, że testowanie leków i procedur medycznych nie jest etycznie podejrzane?

Joanna Wysocka-Andrusiewicz

Doktorantka Wydziału Filozofii UW (Zakład Etyki), badaczka z Centrum Bioetyki i Bioprawa UW. Zajmuje się głównie bioetyką (etyczne aspekty relacji między ludźmi a zwierzętami pozaludzkimi, etyka badań naukowych, etyka kliniczna). Reprezentuje nauki humanistyczne w Lokalnej Komisji Etycznej ds. Doświadczeń na Zwierzętach. Opiekunka trzech psów, entuzjastka jogi, weganka.

Informacje praktyczne:

Wykład odbędzie się platformie Zoom oraz będzie transmitowany na Facebooku Muzeum Farmacji.

Aby otrzymać link do spotkania na platformie Zoom, prosimy pisać na adres muzeum.farmacji@muzeumwarszawy.pl

Program powstał we współpracy z Centrum Bioetyki i Bioprawa Wydziału Filozofii UW.

Sprawdź pełny program wykładów.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.