śr., 19.04.2023

Apteki i aptekarze w warszawskim getcie. O lekach, leczeniu i szmuglu

Napis: Obchody 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim na tle zdjęcia chmur dymu

W obrębie getta warszawskiego znalazło się kilkanaście aptek.

• Kim byli pracujący tam aptekarze i farmaceuci?
  • Jakie artykuły były wówczas najbardziej potrzebne?
  • Jak przerzucano produkty medyczne ze strony aryjskiej?
  • Gdzie znajdowały się poszczególne punkty apteczne i co znajduje się pod tymi adresami obecnie?

Odpowiedzi poznamy 19 kwietnia w Muzeum Farmacji na spotkaniu zorganizowanym w ramach upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu powstania w warszawskim getcie.

Podczas warsztatów uczestnicy przygotują mapy lokalizujące historyczne apteki, dzięki czemu będą mogli samodzielnie odkrywać niezatarte ślady przeszłości w tkance współczesnego miasta.

Bilety dostępne w kasach Muzeum Farmacji i online.

Dla kogo: dorośli i młodzież powyżej 13 r.ż.

Miejsce spotkania: Muzeum Farmacji, ul. Piwna 31/33

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchową

Wnętrze apteki, widoczna waga aptekarska i półki z lekami, 1939-1945, zbiory Narodowe Archiwum Cyfrowe

Spacer odbywa się w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Sprawdź program wydarzeń.