Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia
Zarezerwuj Zarezerwuj Kup bilet

wt, 11.12.2018
17:00–19:00

Spotkanie
Muzeum Farmacji
wstęp wolny

Aptekarze w stulecie odrodzonej Polski | konwersatorium

Zapraszamy na wtorkowe konwersatorium w Muzeum Farmacji, na którym poruszymy dwa tematy:

Aptekarze w stulecie odrodzonej Polski
Prowadząca: dr Lidia Maria Czyż

Podczas referatu dowiemy się o patriotycznej i niepodległościowej działalności aptekarzy działających na terenie Galicji. Specyfika ich zawodu sprawiała, że podczas I wojny światowej często pełnili oni istotną rolę przy organizacji zaplecza aprowizacyjnego dla wojska. W aptekarskich rodach, nierzadko wielopokoleniowych, postawę patriotyczną zazwyczaj kształtowano od wczesnego dzieciństwa.

Aptekarze galicyjscy i ich rola w niepodległej Polsce
Prowadząca: Sylwia Tulik

Jaka była jakość oraz estetyka naczyń aptecznych wykorzystywanych przez aptekarzy galicyjskich – w kontekście specyfiki ich zawodu oraz warunków pracy? Podczas referatu wysłuchamy, jak farmaceuci z tego regionu przyczynili się do rozwoju aptekarstwa oraz propagowania wiedzy na temat zdrowia i higieny w dwudziestoleciu międzywojennym.

Referentki są autorkami książki „Aptekarskie silva rerum czyli subiektywny słownik farmaceutycznych tajemnic”, Rzeszów 2018.

Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.