niedz., 09.06.2024

Spacer

Tajemnice dawnego Szpitala Ujazdowskiego

Wyjątkowy spacer po terenach dawnego Szpitala Ujazdowskiego, najstarszego i największego szpitala wojskowego w Polsce.

Wędrując po pięknej, położonej na uboczu enklawie między ulicami Piękną, Agrykolą, Parkiem Ujazdowskim a Skarpą, poznamy barwne dzieje szpitalnictwa wojskowego.

W czasie spotkania opowiemy:

• czyje migdałki usunięto w Szpitalu Ujazdowskim i jak to wpłynęło na losy Polski,
  • co wspólnego miał Szpital z Królem Czekolady,
  • jak wyglądała edukacja pierwszych polskich radiolożek,
  • czym jest pediatria wojskowa,
  • kto zakochał się na Jazdowie.

Spacer poprowadzi Krzysztof Królikowski, lekarz, a jednocześnie pasjonat historii medycyny i prezes Stowarzyszenia „Dawny Szpital Ujazdowski”.

Dla kogo: dorośli i młodzież pow. 16 r. ż.

Miejsce zbiórki: Róg ulic Jazdów i Pięknej (przy ambasadzie Francji)