pt., 02.08.2024

Spacer
udział bezpłatny

Spacer szlakiem aptek i aptekarzy powstania warszawskiego

W trakcie powstania warszawskiego farmaceuci oraz apteki odgrywały kluczową rolę w udzielaniu pomocy medycznej mieszkańcom miasta oraz powstańcom. Mimo ciężkich warunków i braku wielu materiałów farmaceuci niezłomnie służyli pomocą potrzebującym, dostarczając lekarstwa i sprawując opiekę nad chorymi i rannymi.

Podczas spaceru odszukamy miejsca związane z wojenną historią warszawskich aptek zlokalizowanych w rejonie Starówki i Krakowskiego Przedmieścia.

Prowadzenie: Agnieszka Kuś