sob., 29.06.2024

Spacer

Spacer etnobotaniczny z Karolem Szurdakiem: Las Bielański

Często zapominamy, że miejskie parki, zieleńce i ogrody są tętniącymi życiem obszarami, gdzie rosną fascynujące i nietuzinkowe rośliny. Warto zadrzeć głowę do góry lub przeciwnie – spojrzeć pod nogi, by znaleźć prawdziwe skarby natury. Wspólnie przyjrzymy się roślinom o właściwościach leczniczych i porozmawiamy, jak mogą stać się zdrowym i smacznym urozmaiceniem diety.

Podczas spacerów etnobotanicznych Karol Szurdak, etnobotanik i biolog o ogromnej pasji i darze opowiadania, nauczy nas rozpoznawać dzikie rośliny rosnące w mieście.

Dowiemy się, jaki mają wpływ na nasz organizm, a także:

• W jaki sposób wykorzystywali je nasi przodkowie?
  • Jak dziś pozyskać z roślin zdrowotne składniki?
  • Kiedy najlepiej je zbierać i na co zwracać uwagę?

Po spacerach z Karolem Szurdakiem zupełnie inaczej spojrzycie na zieleń wokół nas.

Dla kogo: dla dorosłych, dla rodzin z dziećmi pow. 12 r. ż.

Sprzedaż biletów rozpoczyna się 14 dni przed terminem wydarzenia.

Miejsce zbiórki: w okolicach przystanku tramwajowego UKSW (od strony Lasu Bielańskiego)

Harmonogram spacerów:

• Las Bielański, 29 czerwca (sobota), godz. 11:00-12:30
    Zbiórka w okolicach przystanku tramwajowego UKSW (od strony Lasu Bielańskiego)
  • Las Kabacki, 27 lipca (sobota), godz. 11:00-12:30
    Zbiórka na pętli autobusowej Os. Kabaty, przy stacji metra Kabaty