Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 07.12.2024
11:00–13:00

Warsztaty
Muzeum Farmacji
30 zł

Po listku do serca – warsztaty performatywno-medytacyjne z Bartkiem Arobalem Kociembą | „Ziółka, drzewka, y chróściki”

Podczas spotkania Arobal zabierze osoby uczestniczące w medytacyjną podróż opartą na praktykach uważności i świadomości. Posługując się starożytnymi instrukcjami oraz metaforami zaczerpniętymi z jakości wybranych roślin i chwastów, poprowadzi je przez różne stany skupienia: od obserwacji złożoności ekosystemu ludzkich odczuć, przez włączanie się w strumień intuicyjnej mądrości, aż po badanie przestrzeni współistnienia z innymi bytami.

Program wydarzenia oparty jest na założeniach eko-psychologii, praktykach buddyjskich, świeckich technikach zaczerpniętych z tradycji Shambhali, ćwiczeniach mindfulness oraz wiedzy czerpanej z szamańskich tradycji. Udział może skutkować tymczasowym, głębokim zrelaksowaniem, oraz zwiększeniem wrażliwości na percepcje zmysłowe jak również ciekawości na temat siebie i innych. Bez względu na pogodę będzie to także okazja do odnowienia duchowej łączności ze światem przyrody.

Wydarzenie skierowane zarówno do osób początkujących, jak i tych, które mają już doświadczenie w medytacji.

Bartek Arobal Kociemba (ur. 1984) — artysta wizualny, nauczyciel duchowy i współzałożyciel prowadzonej przez artystów VLP Gallery w Kopenhadze. Samouk, pracuje z różnymi mediami: rysunkiem, malarstwem, instalacją, performansem i rytuałem. Studiował nauki polityczne na Uniwersytecie Wrocławskim i filozofię na Uniwersytecie Stefana Wyszyńskiego, co skierowało go ku duchowym poszukiwaniom w ramach tradycji buddyjskich i szamańskich. W tych tradycjach szkolił się podczas odosobnień w Polsce, Francji i Ameryce Północnej. Od 2008 uczy medytacji a 2012 został autoryzowany jako nauczyciel w tradycji Shambhali. W swojej twórczości poszukuje wspólnego źródła dla botanicznych, animalistycznych i zmysłowych motywów inności z perspektywy wykorzenionego migranta i medytującego poszukiwacza. Z równym zainteresowaniem przygląda się temu co widzialne i niewidzialne, tradycyjne i nienormatywne.

Wydarzenie jest częścią programu towarzyszącego wystawie Agnieszki Brzeżańskiej „Ziółka, drzewka, y chróściki”. Sprawdź program wydarzeń.

Dla kogo: dorośli

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchową


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.