sob., 13.04.2024

Zwiedzanie
udział bezpłatny

Krzywa cukrowa/krzywa insulinowa. Slow Art Day

Podczas Slow Art Day Magda Bielesz opowie o swoich pracach nawiązujących do ciała, dualizmu między zdrowiem a chorobą oraz – nie tylko jako malarka, ale również jako matka – do dwóch tożsamości organizmu przed ciążą i po ciąży.

Na stole w sali przygotowane będą białe rękawiczki, tak aby zwiedzający mieli możliwość usiąść obok artystki, w muzealnym zaciszu przejrzeć wybrane przez nią prace i porozmawiać. W ten sposób każdy uczestnik i każda uczestniczka poczuje się trochę jak muzealnik lub muzealniczka i poczuje radość, jaką może wywołać obcowanie ze sztuką w duchu bezpośredniego, prawdziwego slow art.

Będzie to okazja do indywidualnych rozmów z artystką Magdą Bielesz.

Co to Slow Art Day?

Dzień Wolnej Sztuki, znany również jako Slow Art Day, to inicjatywa, która stawia sobie za cel zachęcanie ludzi do spokojnego i refleksyjnego odkrywania sztuki. Wolne zwiedzanie pozwala samodzielnie odkrywać dzieła sztuki i zgłębiać ich znaczenie.

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchową

Muzeum Farmacji w 2022 roku pokazało przekrojową wystawę sztuki Magdy Bielesz „Wśród leków czuję się bezpiecznie”, która prezentowała wybrane dzieła z ostatnich 20 lat twórczości artystki. W zabytkowych wnętrzach Muzeum Farmacji, obok aptecznych narzędzi i naczyń, pojawiły się obrazy, rzeźby i notatki przedstawiające życiowe doświadczenia, w tym chorobę jako paradygmat tworzenia.

Ilustracja: Magda Bielesz, Krzywa cukrowa – insulinowa, kredka akwarelowa na papierze, 2016