sob., 22.02.2025

Warsztaty rodzinne
10 zł (dziecko plus 1 opiekun)

Warszawiacy przy pracy: aromatariusz i aromatariuszka

Zawód: aromatariusz i aromatariuszka

O wodzie różanej, kadzidłach, pachnących miodem naparach lipowych oraz roli zapachu w aptece usłyszycie podczas warsztatów w Muzeum Farmacji. Wchodząc do dawnej apteki przepełnionej wonią lawendy, rumianku i mięty postaramy się rozbudzić wrażliwość węchową, podkreślić rolę pamięci zapachowej we współczesnych przestrzeniach publicznych oraz instytucjach muzealnych.

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 9–12 lat

Jeden bilet upoważnia do wstępu dziecko i jednego opiekuna.

Warsztaty Warszawiacy przy pracy odbywają się w soboty w Muzeum Warszawy i jego oddziałach. Podczas warsztatów rozdawane są sprawności – naklejki do umieszczenia na specjalnie przygotowanych kartach obecności.

Sprawdź harmonogram warsztatów.