śr., 23.10.2024

Metody walki z epidemiami w nowożytnej Warszawie

„Skoro tylko ukaże się zaraza, najlepiej jest uciekać wnet, uchodzić daleko, wracać nierychło”.

Epidemie chorób budziły u naszych przodków strach i zmuszały do podejmowania trudnych decyzji. Od XV do końca XVIII wieku na ziemiach polskich zarazy pojawiały się w niemal każdej dekadzie, a nierzadko nawracały co kilka lat. Jak walczono z epidemiami w nowożytnej Warszawie, co należało do obowiązków kajdaników, jakie lekarstwa przepisywano chorym – o tym opowie Marek Łuszczyk, edukator w Muzeum Farmacji-oddziale Muzeum Warszawy.

Wstęp na wykłady jest bezpłatny.

Miejsce: wykład odbywa się w Piwnicy pod Regałami, Biblioteka Miejska, ul. Świętojańska 5.

Wydarzenie powstało we współpracy z Biblioteką Miejską przy ulicy Świętojańskiej 5 w ramach Miejsca Aktywności Lokalnej „Piwnica pod Regałami”.