Wystawa o Ferdynandzie Karo w Częstochowie

Za dwa dni wystawa  „Dziedzictwo kulturowe warszawskiego farmaceuty Ferdynanda Karo na tle inwentaryzacji świata” z Muzeum Farmacji będzie miała swój wernisaż w Muzeum Częstochowskim. Zainteresowanie częstochowskiego muzeum tą ekspozycją wynika z faktu, że Ferdynand Karo prowadził badania botaniczne na terenie Częstochowy i okolic. Jego praca pt. Flora okolic Częstochowy z 1881 roku to pierwsze fundamentalne dzieło florystyczne dla regionu częstochowskiego, które stanowi punkt odniesienia do współcześnie prowadzonych badań botanicznych.

To wspaniała wiadomość, że wystawa, która nie jest już dostępna w naszych murach, zyskuje nowe życie w innym miejscu. Więcej o wystawie na stronie Muzeum Częstochowskiego.